Грандиозен успех за ученици от 22 СЕУ с ръководител П.Нинова, участващи в международен училищен конкурс по повод 150-годишнината от обесването на Васил Левски на тема: “Васил Левски пред съда и пред света. Прочитът на учениците в страната и в чужбина“
Конкурсът е организиран от Гръцко-българско сдружение за култура и училищата “Васил Левски” към него в Атина, Навплио и Крит в сътрудничество с Атинския университет и Посолството на Република България в Република Гърция.
Нашите ученици безапелационно получиха наградите в основните категории:
КАТЕГОРИЯ 1.1- СВИДЕТЕЛСТВО ИЛИ РАЗКАЗ
Първо място: Цветомира Маринкова от 10. клас на 22. СЕУ “Г. С. Раковски”, гр. София, България
Второ място: Катя Иванова от 11. клас на 22. СЕУ “Г. С. Раковски”, София
КАТЕГОРИЯ 2.2- КОЛОНКА НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК
Първо място: Константина Добрева от 12. клас на 22. СЕУ “Г.С. Раковски”
Второ място: Яна Стайкова от 11. клас на 22. СЕУ “Г. С. Раковски”
КАТЕГОРИЯ 2.2- КОЛОНКА НА ЧУЖД ЕЗИК
Първо място: Мария Христова от 12. клас на 22. СЕУ “Г. С. Раковски” гр. София, България
Второ място: Гергана Петрова от 11. клас на 22. СЕУ “Г. С. Раковски” гр. София, България
СПЕЦИАЛНА ГРАМОТА ЗА УЧАСТИЕ ПОЛУЧАВАТ:
22. СЕУ “Г. С. Раковски”, гр. София, България с директор Елена Карпачева
Резултатите бяха обявени на тържество в Посолството на Република България в Атина. Информация за конкурса и най-добрите работи ще бъдат публикувани във вестник Аз-буки и други медии.
Ето какво сподели за успехите на учениците от профилираното обучение по история и цивилизации техният преподавател Паулина Нинова: „Постигнатите успехи са в резултат дългосрочното формиране на умения на творчество и изграждане на критично отношение към епохата. Винаги съм давала свобода на моите ученици да изразяват своето мнение, като го аргументират. При участието си в този конкурс те бяха подтикнати да използват творчески получените знания в училище и да приложат усвоените умения за работа с исторически извори и изграждане на разказ, медиен или аргументативен текст. Участниците в конкурса се потопиха в една далечна епоха, без дигитални социални мрежи, без смартфон и лаптоп, в епохата на перото и печатарството и на възрожденските български вестници и се докоснаха творчески до архивите и времето на Апостола, изявявайки своята гражданска позиция. Получените награди покзват колко добре са се справили. Удоволствие за мен е да работя с такива ученици“